ДВУНАДЕСЯТЫЙ ПРАЗДНИК


БЛАГОВЕЩЕНИЕ ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЫ

Празднуется (25 марта) 7 апреля (по н.ст.) в 2018г.


11 июня - Престольный праздник храма святителя Луки Крымского

День памяти Святителя Луки Крымского
ПРАВОСЛАВНЫЙ ПОСТ


ВЕЛИКИЙ ПОСТ

Продолжается с 19 февраля 2018 г. по 7 апреля 2018 г. (по н.ст.).


ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ
Пасхальне послання
митрополита Вінницького і Барського Симеона духовенству, чернецтву і всім вірним чадам Української Православної Церкви Вінницької єпархії
 

Всечесні отці, дорогі брати і сестри!

Христос Воскрес!

Задовго до пришестя у світ Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа святий пророк Ісая свідчив, що настане той час, коли «Поглинена буде смерть навіки, і витре Господь Бог сльози з усіх облич» (Іс. 25,8). Це старозавітне пророцтво виповниться наприкінці земної історії, коли силою Божою воскреснуть усі померлі, але вже зараз, і особливо у ці святкові пасхальні дні, ми радіємо радістю великою, тому що «Христос воскрес з мертвих, первісток серед померлих» (1 Кор. 15.20).

Христова Церква нагадує нам сьогодні дерзновенне звернення апостола Павла: «Смерть! Де твоє жало? Пекло! Де твоя перемога?» (1 Кор. 15, 55). Промовивши ці слова, апостол від імені усіх людей приносить дяку Богові «Який дав нам перемогу над смертю через Господа нашого Iсуса Христа» (1 Кор. 15.57). Святитель Миколай Сербський наголошує, що перемога Христа над смертю є єдиною перемогою, котрій можуть радіти усі племена людські від першого до останнього, адже вона не розділяє людей на переможців та переможених.

Своїм Воскресінням Господь переміг смерть і гріх – двох найлютіших ворогів, котрі стали страшними супутниками людства ще на зорі його історії. Страх смерті і сором від гріха невідступно переслідували нащадків Адама, які виявились неспроможними подолати гріх самостійно. Чим далі, тим більш зростав гріховний тягар, а життєва дорога людини провадила її у скорботне царство смерті.

Але «Як в Адамi всi вмирають, так у Христi всi оживуть» (1 Кор. 15, 22), – говорить апостол Павел і тим самим стверджує, що Свою перемогу над смертю Христос дарує віруючим у Нього. Господь з любов’ю простягає людям цей Свій дар і тим, хто прийме Його Перемогу і засвоїть її спасенні плоди, Він обіцяє життя вічне в Царстві Небесному. І лише від нас буде залежати, чи пізнаємо ми в особі воскреслого Христа Спасителя істинного Бога та істинну Людину, чи піднесемо Йому радісну хвалу вдячних сердець, як до цього закликає нас Церква у святкових пасхальних піснеспівах, і чи зможемо поділитися скарбом радості про Воскресіння Христове з нашими ближніми, серед яких пильну увагу слід завжди приділяти новому поколінню наших духовних нащадків.

Передати молоді досвід віри, стати для юних гідним прикладом у житті, проповідувати не лише словом, а й ділом і тим самим відкрити для молодих людей шлях до Христа – ці завдання залишаються актуальними для духовенства і вірян Вінницької єпархії. Християнське виховання молоді, різні аспекти молодіжного служіння, інші важливі питання духовного життя будуть жваво обговорюватися на першому з’їзді православної молоді, що відбудеться в нашій єпархії поточного року під гаслом «Молодь – Христу».

Для усіх нас важливими подіями у нинішньому році будуть також святкування 1030-річчя хрещення Київської Русі, 95-річчя Калинівського чуда та чуда в Йосафатовій долині, які стануть ще однією слушною нагодою осмислити уроки історії та пригадати, що християнство принесло у світ і який вплив мало на становлення і розвиток нашої держави.

Улюблена моя подільська паство, всечесні отці, благочестиве чернецтво, брати і сестри! Вітаю всіх вас із Пасхою Христовою і щиро бажаю від Воскреслого Господа духовних дарів: любові, радості, миру, а також земних благ і гараздів. Закликаю вас у ці радісні пасхальні дні відкрити своє серце для всіх, хто бачить у нас, християнах, переконаних свідків пасхальної Таємниці, і поділитися з дальніми і ближніми тими різноманітними дарами, якими щедро обдаровує нас милосердний Господь.

Нехай Воскреслий Христос благословить усіх вас добром і всяким благополуччям, нехай покриє Своєю любов’ю ваші родини, трудові колективи, церковні громади, наш подільський край і подарує народу України спокій, злагоду і мир!

Христос Воскрес!

Воістину Христос Воскрес!

СИМЕОН, Митрополит Вінницький і Барський

Пасха, 2018 рік

Джерело - http://orthodox.vinnica.ua/

Введите свой e-mail
 

 

БОГОСЛУЖЕНИЯ


 • Розклад богослужінь храму свт. Луки Кримського
  Липень 2019 року
  Неділя 3-тя, по П’ятидесятниці
  Різдво чесного славного Пророка,
  Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна
  06.07. Субота
  17-00 Вечірнє богослужіння
  07.07. Неділя
  08-00 Божественна літургія
  17-00 Водосвятний молебень Матері Божої «Всецариця»
  Прп. Петра та Февронії, Муромських
  08.07. Понеділок
  08-30 Заздравний молебень
  Ікони Божої Матері «Троєручиця». Прпп. Сергія
  та Германа, Валаамских
  11.07. Четвер
  08-30 Заздравний молебень
  Славних і всехвальних первоверховних апостолів Петра і Павла
  11.07. Четвер
  17-00 Вечірнє богослужіння
  12.07. П’ятниця
  07-00 Божественна Літургія
СОБЫТИЯ ХРАМА

 • ФОТОЗВІТ

  Закриття Недільної школи на канікули. Пасхальна вистава від старшої групи школи храму свт. Луки Кримського


  ДЕТАЛЬНІШЕ...
 • ФОТОЗВІТ

  Фоторепортаж виступу діток Недільної школи "Лукошко"


  Детальніше...
 • ФОТОЗВІТ

  Фоторепортаж Пасхальної служби


  Подробнее...
 • ФОТОЗВІТ

  Свято Входу Господнього в Єрусалим у храмі свт. Луки Кримського. 2019 рік.


  ДЕТАЛЬНІШЕ...