Головна Події храму У день памʼяті 40 Севастійських мучеників архіпастир звершив літургію у храмі святителя Луки Кримського

У день памʼяті 40 Севастійських мучеників архіпастир звершив літургію у храмі святителя Луки Кримського

написано Andrey
78 переглядів

У день памʼяті 40 Севастійських мучеників архіпастир звершив літургію у храмі святителя Луки Кримського

23.03.2023 березня 2024 року, в суботу 1-ї седмиці Святої Великої Чотиридесятниці, в день пам’яті 40-ка мучеників Севастійських, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі на честь святителя Луки, архієпископа Кримського міста Вінниці.

Його Високопреосвященству співслужили: благочинний першого міського церковного округу протоієрей Богдан Маліновський; настоятель храму протоієрей Володимир Тютенко та клірики храму. Дияконський чин звершили: архідиякон Миколай Кравець та ієродиякон Філарет (Олівінський).

Цього дня парафія відзначає 16-ту річницю з дня освячення престолу і храму на честь сповідника Православної віри ХХ століття — святителя Луки (Войно-Ясенецького), архієпископа Сімферопольського і Кримського.

Після читання святого Євангелія архієрей звернувся до вірян зі словом проповіді.

Під час літургії архієрей коліноприклонно підніс особливі молитви про мир на українській землі; за Святу Православну Церкву, яка сьогодні знову потерпає утиски; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому. Також були піднесені заупокійні молитви за усіх полеглих воїнів, невинно вбитих під час війни українців та усіх спочилих православних християн.

Наприкінці Літургії архієрей прочитав молитву, а духовенство з народом проспівали величання святим 40 мученикам Севастійським. На завершення архіпастир подякував за спільну соборну молитву та привітав з річницею освячення храму святителя Луки Кримського. Насамкінець було зроблене спільне фото, а на церковному подвірʼї для усіх вірян була накрита трапеза.

0 коментарів
0

You may also like