Головна Події церковного життя 8 квітня — Собор Архангела Гавриїла

8 квітня — Собор Архангела Гавриїла

написано Andrey
105 переглядів

Архангел Гавриїл був обраний Господом для того, щоб благовістити Діві Марії, а з Нею і всім людям велику радість про Втілення Сина Божого. Тому наступного дня після Благовіщення, прославивши Пречисту Діву, ми дякуємо Господу і вшановуємо Його посланця Архангела Гавриїла, який послужив таїнству нашого спасіння.

Святий Архістратиг Гавриїл ─ служитель Божественної Всемогутності. Він сповіщав старозавітному людству про майбутнє втілення Сина Божого: надихав пророка Мойсея під час написання книги Буття; пророкові Даниїлу сповіщав про майбутню долю єврейського народу (Дан. 8:16Дан. 9:21-24); з’являвся праведній Анні зі звісткою про народження від неї Преблагословенної Діви Марії. Святий Архістратиг Гавриїл невідступно перебував зі святою Отроковицею Марією в Єрусалимському храмі та згодом охороняв Її в увесь час земного життя. Він сповістив у день Благовіщення Діві Марії, що ім’я Її Сина буде – Іісус (Спаситель) (Мф. 1:21). Він з’явився священику Захарії, передбачивши народження Предтечі Господнього ─ Іоанна Хрестителя (Лк. 1:13). Господь посилав його до святого Іосифа Обручника: він з’явився йому уві сні, щоб відкрити таємницю втілення Сина Божого від Пресвятої Діви Марії (Мф. 1:20-23), попередив про задуми Ірода та звелів тікати до Єгипту з Немовлям і Богородицею (Мф. 2:13).

Після Народження Господа Гавриїл з’явився пастухам і оголосив їм про пришестя Спасителя (Лк. 2:9-14). Коли Господь перед Своїми стражданнями молився в Гефсиманському саду до кривавого поту, на зміцнення Його, за Церковним Переданням, був посланий з Небес саме Архангел Гавриїл, ім’я якого означає “Сила Божа ” (Лк. 22:43). Жони-мироносиці почули від Архістратига радісну звістку про Воскресіння Христове. (Мф. 28:2-7Мк. 16:5-7Лк. 24:4-7Ін. 20:12-13).

Згадуючи цього дня багаторазові явлення святого Архістратига Гавриїла та його ревне виконання Божественної волі, сповідуючи його заступництво перед Господом за християн, Православна Церква закликає своїх чад з вірою та ревністю звертатися в молитвах до великого Ангела.

0 коментарів
0

You may also like