Головна Події церковного життя Юридичне управління Ради розкритикувало антицерковний закон 8371

Юридичне управління Ради розкритикувало антицерковний закон 8371

написано Andrey
80 переглядів

Юристи в Раді визнали, що визначення «РПЦ в Україні» не може застосовуватися щодо УПЦ.

Юридичне управління Верховної Ради України розкритикувало законопроєкт 8371, який спрямований на заборону Української Православної Церкви, – повідомляє видання Страна.

Експерти управління назвали низку норм законопроєкту, які не відповідають нормам міжнародного права або не мають юридичної визначеності. До них відносяться:

  • Обґрунтування, яке наведено у преамбулі законопроєкту – що документ потрібен для «захисту національної безпеки» не відповідає міжнародному праву, оскільки захист нацбезпеки не може бути підставою для обмеження права на віросповідання.
  • Закон може містити лише механізми для заборони тієї чи іншої релігійної організації – а не забороняти її безпосередньо.
  • Термін «РПЦ в Україні» (так у законопроєкті називається УПЦ) не відповідає принципу юридичної визначеності, оскільки під такою назвою церква не зареєстрована, такої організації в Україні немає.
  • Адміністративний суд не може забороняти релігійні організації, це неправомірне положення законопроєкту. Такі суди призначені для захисту прав і свобод фіз- та юросіб від протиправних рішень органів влади. Тому розгляд справ щодо обмеження діяльності релігійної організації доцільніше віднести до повноважень цивільних судів.
0 коментарів
1

You may also like