Головна Події церковного життя 5 червня — Преподобна Єфросинія, ігуменя Полоцька

5 червня — Преподобна Єфросинія, ігуменя Полоцька

написано Andrey
57 переглядів

Преподобна Євфросинія, ігуменя Полоцька, в миру Предслава, була дочкою князя Георгія Всеславича. З дитячих років вона вирізнялася любов’ю до молитви і книжкового вчення. Відкинувши пропозиції про шлюб, Предслава прийняла постриг з ім’ям Євфросинія. З благословення Полоцького єпископа Ілії вона стала жити при Софійському соборі, де займалася переписуванням книг. Близько 1128 року єпископ Ілія доручив преподобній влаштувати жіночий монастир. Вирушаючи до Сільця, — місце майбутньої обителі, — подвижниця взяла тільки святі книжки — «все своє майно».

У новозбудованому Спасо-Преображенському монастирі свята навчала дівчат переписування книг, співу, шиття та інших ремесел. У 1161 році її старанністю був побудований собор, що зберігся до нашого часу. Преподобна Євфросинія заснувала також Богородицький чоловічий монастир, до якого на її прохання Константинопольський патріарх Лука послав список з чудотворної Ефеської ікони Божої Матері.

Незадовго до смерті преподобна Єфросинія з племінником Давидом і сестрою Євпраксією вирушила на прощу святими місцями. Вклонившись святиням Царгорода, вона прибула до Єрусалима, де в руському монастирі Пресвятої Богородиці Господь сподобив її прийняти мирну кончину 24 травня 1173 року. Не пізніше 1187 року тіло святої було перенесено до Києво-Печерського монастиря, а в 1910 році мощі були перенесені в Полоцьк до заснованого нею монастиря.

0 коментарів
0

You may also like