Головна Події церковного життя 3 липня — Мученики Інна, Пинна і Римма Новодунські

3 липня — Мученики Інна, Пинна і Римма Новодунські

написано Andrey
59 переглядів

Святі мученики Інна, Пінна і Римма були слов’янами, із північної Скіфії, та були учнями святого апостола Андрія Первозванного. Вони вчили про ім’я Христове і хрестили багатьох варварів, навернувши їх до правої віри. За це були схоплені місцевим князем, який хотів було звабити їх різними спокусами й утішними обіцянками, але вони не схилилися на запропоновані їм почесті та за свою твердість віри в Христа були побиті без пощади.

У той час стояла сувора зима, і річки замерзли настільки, що їх могли переходити по льоду не лише люди, а й коні з возами. Князь наказав поставити в лід великі колоди і прив’язати до них святих, поступово опускаючи їх у студену воду. Коли лід дійшов до шиї святих, вони, змучені страшною холоднечею, віддали Господу свої блаженні душі.

У стародавньому слов’янському місяцеслові оповідається, що деякі християни поховали тоді тіла їхні, але потім єпископ Гедца вийняв їх із могили і, взявши на плечі свої, поклав у своїй церкві. Через сім років після смерті своєї святі мученики явилися тому ж єпископу та повеліли йому перенести мощі їхні до містечка, що називається Алікс, у сухе пристановище (Алікс є нинішня Алушта, що розташована на березі Чорного моря, на північний схід від Ялти. «Сухе» означає морську пристань).

0 коментарів
0

You may also like