Головна Душеспасительні читання 6 липня – Володимирської (Києво-Вишгородської) ікони Божої Матері.

6 липня – Володимирської (Києво-Вишгородської) ікони Божої Матері.

написано Andrey
59 переглядів

Згідно з переданням, Володимирська ікона Божої Матері була написана євангелістом Лукою на дошці від столу, за яким сиділи за трапезою Спаситель з Пречистою Матір’ю і праведним Іосифом.

У 1131 ікона була надіслана на Русь з Константинополя святому князю Мстиславу, і була поставлена у Дівочому монастирі міста Вишгорода. Син Юрія Долгорукого святий Андрій Боголюбський 1155 приніс ікону у Володимир і помістив в побудованому ним знаменитому Успенському соборі. З того часу ікона отримала назву Володимирська.

Святкування Божої Матері на честь Її святої ікони Володимирської у червні відбувається в подяку за позбавлення Русі від нашестя хана Ахмата.

У 1480 році за великого князя Івана III Васильовича хан Золотої Орди Ахмат з величезними полчищами підійшов вже до річки Угрі. Цілий день війська хана і князя стояли один проти одного, не приступаючи до рішучих дій — «стояння на Угрі».

Князь наказав військам відступати від Угрі, 

бажаючи дочекатися переходу татар, вороги ж вирішили, що їх заманюють у засідку, і теж стали відступати, спочатку повільно, а вночі побігли, гнані страхом.

На знак подяки за звільнення Русі від татар і було встановлено свято на честь Божої Матері.

Тропарь

Днесь светло красуется славнейший град наш, яко зарю солнечную, восприемши, Владычице, чудотворную Твою икону, к нейже ныне мы притекающе и молящеся Тебе, взываем сице: о пречудная Владычице Богородице! Молися из Тебе воплощенному Христу Богу нашему, да избавит град сей и вся грады и страны христианския невредимы от всех навет вражиих и спасет души наша, яко Милосерд.

0 коментарів
0

You may also like