Головна Події церковного життя 8 липня – пам’ять благовірних князя Петра і княгині Февронії

8 липня – пам’ять благовірних князя Петра і княгині Февронії

написано Andrey
60 переглядів

небесних покровителів усіх, хто у шлюбі чи готується вступити в союз подружжя

Благовірний правитель Петро очолив князівство в Муромі у 1203 році. Одного разу він сильно захворів, проте ніхто не міг його вилікувати. У сонному видінні Спаситель відкрив страждальцю, що його зможе зцілити благочестива Февронія. Праведна діва розумілася на цілющих властивостях рослин, тому їй наказали доглядати за недужним князем.

Коли благовірний князь зустрів святу Февронію, то полюбив її за благочестя, мудрість і доброту. Він дав обітницю перед Господом, укласти з нею церковний союз після одужання. Блаженна діва зцілила правителя і вони одружилися. Святе подружжя пронесло взаємну любов через усі життєві негаразди.

Гордовиті бояри не бажали приймати княгиню із простого народу і вимагали, щоб князь зрікся дружини. Благовірний Петро відмовився розірвати священний боговстановлений союз, за що влада змусила подружжя залишити місто.

Невдовзі Муром спіткав гнів Господній. Тоді розкаяний народ став вимагати, щоб правитель повернувся разом зі святою княжною. Праведні Петро і Февронія присвятили усе своє земне життя справам благочестя і милосердя. Благовірні стали для всіх православних зразком християнського подружжя.

Святі Петро і Февронія спочили у Господі в один день у 1228 році, навіки поєднавшись у Христі. Незадовго до блаженної кончини вони увінчали своє благочестиве життя чернечим постригом.

Піст і молитва були невід’ємною частиною їх сімейного життя. Вони піддавалися приниженням і небезпеці за свою вірність один одному. Угодники Божі поставлені в один ряд із апостолами і мучениками та іншими великими святими. І удостоєні вони такого вшанування за виконання заповідей Господніх стосовно шлюбу. Будемо і ми слідувати їх богоугодному прикладу, щоб отримати від Спасителя вінець спасіння в Його Вічних обителях.

«О вели‌цыи уго‌дницы Бо‌жии,  благове‌рнии кня‌же Пе‌тре и княги‌не Февро‌ние, испроси‌те нам у Царя‌ Небе‌снаго ве‌ру пра‌ву, наде‌жду бла‌гу, любо‌вь нелицеме‌рну, благоче‌стие непоколеби‌мое, душа‌м и телесе‌м здра‌вие и ве‌чное спасе‌ние».

0 коментарів
0

You may also like