Одним із міст Фригії керував Тертілла, рабинею якого була Аріадна. У ті часи християнство не було настільки поширеним, більшість людей поклонялися язичницьким богам, приносячи жертвопринесення ідолам.
Якось у Тертілли народився довгоочікуваний син, що привело його в невимовну радість. Охоплений тріумфуванням правитель вирішив організувати велику урочистість, запросивши безліч гостей. Згідно з фригійськими звичаями, Тертілла відвідав один із язичницьких храмів, піднісши жертвопринесення своїм ідолам.
На урочистому бенкеті мали бути присутніми всі домочадці, не виключаючи рабів. Але майбутня Промісська свята проігнорувала вимогу господаря, залишившись удома. Як православній християнці, Аріадні суперечило відвідування язичницького капища, участь у нечестивій церемонії, пронизеній язичницьким духом.
Дізнавшись про вчинок рабині, Тертілла сильно розгнівався. Аріадну предали жорстоким тортурам. За наказом господаря дівчину спочатку сильно побили. Потім, підвісивши, припікали тіло гартованим залізом, розривали тіло гострими сталевими гаками.
На цьому муки християнки не скінчилися. Змучену жінку кинули до в’язниці, де тривалий час морили голодом. Імператор наказав мучити святу доти, доки вона не зречеться своєї віри, не погодиться поклонятися язичницьким богам. Але Аріадна була тверда у своїй вірі і була готова прийняти смерть в ім’я Христа.
Завдяки Божій допомозі Аріадні вдалося звільнитися із в’язниці. Тертілл, слідуючи волі Господа, випустив мученицю, і вона покинула рідне місто.
Пізніше жорстокий тиран схаменувся, пославши за святою погоню. Змучена, виснажена, з безліччю ран Фригійська мучениця не встигла за цей час піти далеко, переслідувачі швидко наздогнали жінку. Побачивши, що стражники наближаються до неї, Аріадна почала палко молитися Господу, просячи захистити її, позбавивши ворогів.
Стійка жінка не сумнівалася, що Всевишній надасть їй допомогу, і сталося диво. Господь почув молитву великомучениці, пославши їй ангела, який вказав шлях до спасіння. Це була щілина у скелі, що розверзлася з Божої волі, де й зникла християнка.
Переслідувачі не встигли піти за рабинею, оскільки половинки скель з’єдналися, надійно укривши святу. Зляканий побаченим правитель сильно розгнівався. А стражники, збожеволілі від страху, почали битися один з одним. Під час битви, поранені власними списами загинули. Так великомучениця була врятована Господом від рук безбожних.
Перед образом мучениці моляться за зцілення тілесних і душевних недуг. Святу Аріадну просять позбавити від ворогів, зміцнити віру. Молитва великомучениці допоможе знайти правильний шлях та краще осмислити основи православ’я.