За царювання Нумеріана (283–284) правитель міста Егеї розіслав воїнів розшукувати християн. До нього привели Фалалея, вісімнадцятирічного білявого юнака. На розпитування правителя святий Фалалей відповідав: «Я християнин, родом із Лівану (Сирія). Батько мій, на ім’я Берукій, був воєначальником, а матір звуть Ромілією. У мене є брат у сані іподиякона. Я ж навчений лікарської справи лікарем Макарієм. Під час гоніння на християн у Лівані я був приведений до правителя Тиверія, але ледве уникнув страти. Тепер стою перед судом, роби зі мною, що хочеш. Бажаю померти за Христа Спасителя і Бога мого, сподіваючись з Його допомогою перетерпіти всі муки».
Лютий правитель наказав двом катам Олександру й Астерію просвердлити гомілки мученикові, протягнути в отвір мотузку і повісити вниз головою. Однак кати за улаштуванням Божим просвердлили обрубок дерева, який повісили замість мученика. Коли правитель побачив, що його обдурили, то наказав жорстоко бити Олександра й Астерія, які сповідали себе християнами і прославили Бога. Правитель наказав негайно відтяти їм голови. Двічі намагався сам виконати страту — просвердлити гомілки святому, але благодать Божа не допускала його, і він у безсиллі наказав втопити святого Фалалея.
Слуги, котрі повернулися, доповіли правителеві про здійснену ними страту, але раптово, коли вони ще не закінчили промову, з’явився святий Фалалей у білому одязі. Усі довго перебували в заціпенінні, нарешті правитель сказав: «Дивіться, цей чарівник зачарував навіть море». Тоді один із наближених, волхв Урвікіан, порадив правителю кинути мученика на поталу звірам, але ні люта ведмедиця, ні голодні лев і левиця не зачепили святого, а смиренно припали до його ніг. Бачачи те, що відбувалося, народ почав голосно кричати: «Великий Бог християнський. Боже Фалалея, помилуй нас!» Натовп схопив Урвікіана і кинув його звірам, які тут же розтерзали волхва. Нарешті правитель наказав убити мечем святого мученика. Свідка Христового відвели на місце страти, що називалося Егеї, де він помолився Богу і схилив голову під меч. Це сталося 284 року. Мощі святого мученика Фалалея перебувають у храмі святого Агафоника в Константинополі та звершують багато чудес. Святий мученик Фалалей як лікар, котрий безоплатно лікував хворих, названий Церквою безсрібником, і його прикликають в молитвах над хворими в таїнстві Єлеосвячення і під час освячення води.