Головна Душеспасительні читання 2 червня — Мученик Фалалей, Олександр та Астерій

2 червня — Мученик Фалалей, Олександр та Астерій

написано Andrey
15 переглядів

За царювання Нумеріана (283–284) правитель міста Егеї розіслав воїнів розшукувати християн. До нього привели Фалалея, вісімнадцятирічного білявого юнака. На розпитування правителя святий Фалалей відповідав: «Я християнин, родом із Лівану (Сирія). Батько мій, на ім’я Берукій, був воєначальником, а матір звуть Ромілією. У мене є брат у сані іподиякона. Я ж навчений лікарської справи лікарем Макарієм. Під час гоніння на християн у Лівані я був приведений до правителя Тиверія, але ледве уникнув страти. Тепер стою перед судом, роби зі мною, що хочеш. Бажаю померти за Христа Спасителя і Бога мого, сподіваючись з Його допомогою перетерпіти всі муки».

Лютий правитель наказав двом катам Олександру й Астерію просвердлити гомілки мученикові, протягнути в отвір мотузку і повісити вниз головою. Однак кати за улаштуванням Божим просвердлили обрубок дерева, який повісили замість мученика. Коли правитель побачив, що його обдурили, то наказав жорстоко бити Олександра й Астерія, які сповідали себе християнами і прославили Бога. Правитель наказав негайно відтяти їм голови. Двічі намагався сам виконати страту — просвердлити гомілки святому, але благодать Божа не допускала його, і він у безсиллі наказав втопити святого Фалалея.

Слуги, котрі повернулися, доповіли правителеві про здійснену ними страту, але раптово, коли вони ще не закінчили промову, з’явився святий Фалалей у білому одязі. Усі довго перебували в заціпенінні, нарешті правитель сказав: «Дивіться, цей чарівник зачарував навіть море». Тоді один із наближених, волхв Урвікіан, порадив правителю кинути мученика на поталу звірам, але ні люта ведмедиця, ні голодні лев і левиця не зачепили святого, а смиренно припали до його ніг. Бачачи те, що відбувалося, народ почав голосно кричати: «Великий Бог християнський. Боже Фалалея, помилуй нас!» Натовп схопив Урвікіана і кинув його звірам, які тут же розтерзали волхва. Нарешті правитель наказав убити мечем святого мученика. Свідка Христового відвели на місце страти, що називалося Егеї, де він помолився Богу і схилив голову під меч. Це сталося 284 року. Мощі святого мученика Фалалея перебувають у храмі святого Агафоника в Константинополі та звершують багато чудес. Святий мученик Фалалей як лікар, котрий безоплатно лікував хворих, названий Церквою безсрібником, і його прикликають в молитвах над хворими в таїнстві Єлеосвячення і під час освячення води.

0 коментарів
0

You may also like