Головна Події церковного життя Стосовно заяв деяких представників ПЦУ щодо патріотизму братії Києво-Печерської Лаври

Стосовно заяв деяких представників ПЦУ щодо патріотизму братії Києво-Печерської Лаври

написано Andrey
65 переглядів

З глибоким подивом прочитали в ЗМІ чергову маніпулятивну заяву колишнього насельника нашої Лаври Аврамія (Лотиша) про те, що «коли відбулося повномасштабне вторгнення РФ в Україну, то можна було бачити, що з боку УПЦ МП не було такого прояву патріотизму, любові до своєї країни, до військових». Нагадаємо, що на відміну від очільника ПЦУ Епіфанія, Предстоятель Української Православної Церкви митрополит Онуфрій, з початком воєнної агресії не покинув Україну, а залишився зі своєю паствою в саму скрутну та небезпечну годину. Як Сам Господь сказав: «Пастир добрий кладе життя власне за вівці… А наймит утікає тому, що він наймит, і не дбає про вівці» (Ін. 10:11-13). Тому, якщо і казати про тих, хто перші страшні місяці війни жив в очікуванні, спостерігаючи з безпечного місця – що ж буде далі, – то це був точно не митрополит Онуфрій, який весь час війни нікуди не виїжджав, а ризикуючи життям, як і мільйони українців, залишився на Батьківщині.

Якщо говорити про патріотизм, то ми глибоко переконані, що вся його суть в тому щоби не голосно говорити, а тихо робити свою справу на благо нашої країни, кожен на своєму місці. Чернече життя – це, насамперед, труд і молитва. Щоби побачити любов до України братії Лаври, достатньо подивитись на те, як багато років ченці покладали все своє життя і душу на відбудову та благоустрій головної української святині, створюючи на цьому маленькому клаптику української землі справжній рай. Любов до нашої землі виражається в щирій молитві, та готовності до кінця залишатись зі своїм народом в скрутних обставинах. З першого дня війни Лавра допомагає військовим не тільки духовно, щоденно підносячи молитви на богослужінні, але й матеріально, збираючи продукти, ліки та все необхідне по своїх силах.

Закликаємо українське суспільство до єднання. Треба негайно припинити всі чвари та суперечки, які вносять розбрат та розколюють країну.  Нехай милостивий Господь захистить наш багатостраждальний народ від ворога та супостата, дарує перемогу та благословенний мир, якого так очікують всі люди. Молимося за ЗСУ, молимося за наш український народ, просимо у Бога мира та злагоди для України.

0 коментарів
0

You may also like