Головна Події церковного життя 26 лютого – День пам’яті святої преподобної Фотинії (Світлани) Палестинської.

26 лютого – День пам’яті святої преподобної Фотинії (Світлани) Палестинської.

написано Andrey
56 переглядів

Одного разу під час сильної бурі розбився корабель і до острова, де подвизався святий Мартиніан, хвилі принесли на обламках корабля дівчину на ім’я Фотинія.

Святий Мартініан допоміг їй вибратися на острів, а сам, розуміючи, що з жінкою на острові залишитися він не зможе, бо рано чи пізно впаде у спокусу, сказав: «Залишайся тут, ось тобі хліб і вода, а через два місяці приїде корабельник», — а сам кинувся в море і поплив. Два дельфіни винесли його на сушу.

Дівчина була настільки вражена цим, що вирішила своє життя присвятити Богу і спасіння душі.

Коли через декілька місяців на острів прибув корабельник, він не міг повірити в те, що побачив — звідки на безлюдному острові замість Мартиніана з’явилася дівчина. Вона його заспокоїла і все розповіла.

Блаженна дівчина Фотинія залишилася жити на острові, де і провела в самоті 6 років, а потім віддала Богові душу. Упокоєння її відкрив все той же корабельник, що привозив їй, як і преподобному Мартиніану, їжу. Він перевіз тіло блаженної Фотинії до Кесарії Палестинської, де воно було з честю поховано єпископом і кліром.

 До святої звертаються з будь-якими життєвими проблемами, просять про здоров’я та щасливе сімейне життя. Ікона допомагає уникнути бід у поїздці річковим чи морським транспортом. Тим, хто боїться потонути, слід молитися святій Фотині Палестинській.

0 коментарів
0

You may also like